İade Şartları

Satın almış olduğunuz ürünlerin canlı bir bitki olduğunu unutmayın. İade ile ilgili işlem yapmak istediğinizde bu detayı dikkate almalısınız.

Ürünler kargoya verildikten sonra teslimat sırasında belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sizlere ulaşılamadığında canlı olan bitkilerin kuruması veya deforme olmasından kaynaklı durumlarda gulcumustafa.com.tr sorumlu değildir.

Ürünü iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ürün ile ilgili sorunları www.gulcumustafa.com.tr 0216 422 44 41 nolu telefonu arayarak karşılıklı mutabık kalma şartıyla 1 gün ( bir gün ) içerisinde buraya tıklayarak indireceğiniz iade formunu düzenleyip faturası ile iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün zarar görmemesi için en ideal şekilde ürün paketlenmelidir . Paketlenmediğinden kaynaklı zarar gördüğü takdirde ürün geri aide alınmayıp para iadesi yapılmayacaktır.

İade için www.gulcumustafa.com.tr yetkilisi ile görüşülmeden kargoya iade edilen ürünler tarafından teslim alınmaz ve iade işlemi gerçekleştirilemez.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + kdv. şeklinde ) kesilmelidir.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Ürünün Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş ise ürünün zarar görmemesi için uygun şekilde ürünün ambalajlama sorumluluğu iade edene aittir , tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade formunu doldurarak  göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün veya ürünler ayıplı ise ( kargo esnası içinde oluşmuş zararlar dışında ) ürün iadesi kabul edilecek , kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır . Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte ANLAŞMALI KARGO FİRMASI ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

İade onaylandığında sistemimizdeki geri ödemeniz derhal yapılır.

Köy ve Ada adresi yazılan ve gönderimi gerçekleştirilen ürünlerin teslimatından kaynaklı problemler www.gulcumustafa.com.tr sorumlu değildir. Ürün iadesi kabul edilmez ve para iadesi yapılmaz.